USA złożyły do WTO skargę na indyjskie taryfy celne

  • PAP
opublikowano: 04-07-2019, 18:36

USA złożyły skargę do Światowej Organizacji Handlu (WTO) na cła, jakie Indie nałożyły na amerykańskie towary, co z kolei było odwetem na podniesienie przez USA taryf indyjską stal i aluminium - poinformowała w czwartek WTO.

Stany Zjednoczone toczą spory handlowe z wieloma partnerami, oskarżając ich o nieuczciwe praktyki handlowe i podobne skargi Waszyngton złożył już m.in. na Unię Europejską czy Chiny.

Wojna handlowa między USA i Indiami rozpoczęła się w 2018 roku od niespodziewanego podniesienia przez USA ceł na stal i aluminium oraz zdjęcia Indii z preferencyjnej listy partnerów handlowych. Delhi odpowiedziało dopiero w połowie czerwca podniesieniem ceł na 28 amerykańskich produktów, w tym orzechy, migdały i jabłka.

Pod koniec czerwca WTO przyznała rację Indiom w sprawie dostępu do amerykańskiego rynku energii odnawialnej, uznała bowiem, że USA łamią reguły globalnego handlu. Indie pozwały USA w związku z amerykańskimi przepisami, które faworyzują lokalne firmy kosztem zagranicznych producentów.

fa44e31e-90f7-11e9-bc42-526af7764f64
Poza scenariuszem
Newsletter poświęcony globalnym rynkom finansowym. Strategie inwestycyjne, alternatywne scenariusze, makrospojrzenie.
ZAPISZ MNIE
Poza scenariuszem
autor: Marek Wierciszewski
Wysyłany co dwa tygodnie
Marek Wierciszewski
Newsletter poświęcony globalnym rynkom finansowym. Strategie inwestycyjne, alternatywne scenariusze, makrospojrzenie.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy