Usługa pełna korzyści

  • Materiał partnera
opublikowano: 22-02-2018, 22:00

Rozmowa z Tomaszem Mazurkiewiczem, prezesem zarządu ING Commercial Finance

Dlaczego warto wybierać najlepszych dostawców usług faktoringowych?

Faktoring w ING to więcej niż finansowanie. To nie tylko uwolnienie gotówki zamrożonej w należnościach, ale też kompleksowa obsługa dla należności wynikających z faktur sprzedażowych klientów. To także przejęcie ryzyka wypłacalności odbiorców, dające klientom swobodę działania. Dzięki temu faktoring w ING Commercial Finance wpływa na przyspieszenie i rozwój biznesu klientów.

Jakie są główne zalety usług faktoringowych w ING Commercial Finance?

Po pierwsze — poprawa płynności finansowej. Korzystanie z usług firmy faktoringowej daje poczucie bezpieczeństwa i swobodę działania — klient nie musi martwić się o bieżące finansowanie, ponieważ ma zapewnione pieniądze od faktora. Poza tym faktor, zbierając informacje o dłużnikach i prowadząc monitoring sytuacji finansowej odbiorców, w przypadku zauważalnego pogorszenia w dotrzymywaniu terminów płatności, jest w stanie szybko zareagować, nie dopuszczając tym samym do sytuacji ryzykownych dla swoich klientów. Po drugie — przejęcie przez faktora ryzyka wypłacalności odbiorców naszego klienta. W takim przypadku faktor oferuje bezpośrednio przejęcie ryzyka wypłacalności odbiorców klienta bądź przyjmuje na siebie obsługę jego polisy ubezpieczeniowejzawartej bezpośrednio z ubezpieczycielem. Klient może skupić uwagę na sprzedaży i nieskrępowanym rozwoju swojego biznesu, powierzając faktorowi zarządzanie należnościami.

Jakie jeszcze atuty ma faktoring?

Klient korzystający z faktoringu dzięki płynności może skrócić terminy płatności dla swoich dostawców, a tym samym uzyskać lepsze warunki cenowe. Korzystanie z usług faktoringowych wpływa zatem pozytywnie nie tylko na skrócenie cyklu obrotu należnościami, ale także cyklu obrotu zobowiązaniami klientów. Jeśli klient faktora prowadzi także sprzedaż eksportową, korzystanie z usług faktoringowych nie tylko pozwala na bezpieczną sprzedaż na innych rynkach, ale także, dzięki finansowaniu kontraktu w walutach, zmniejsza ryzyko różnic kursowych ze sprzedaży towarów lub usług.

Natomiast klienci faktora, którzy zdecydowali się na korzystanie z usług faktoringu odwrotnego, nie tylko zapewniają swoim dostawcom atrakcyjne cenowo finansowanie, ale także znacząco obniżają u siebie pracochłonność związaną z płatnościami za faktury dostawców. Zaufanie, jakim darzą nas dotychczasowi oraz nowi klienci, przekłada się na wyniki naszej spółki: dynamiczny przyrost w liczbie klientów oraz liczby faktur i rekordowo wysokie obroty naszej spółki — wynoszące 8,2 mld PLN w czwartym kwartale 2017 r., a w całym roku 27,8 mld zł.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Materiał partnera

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu