Usługi badawcze dla firm

MBE
opublikowano: 09-08-2012, 00:00

NAUKA I BIZNES

Instytut Rozrodu Zwierząt i Badań Żywności Polskiej Akademii Nauk w Olsztynie zainwestuje w aparaturę badawczą potrzebną do współpracy z przedsiębiorstwami z Warmii i Mazur.

Ma to umożliwić rozwój badań nad opracowaniem nowych cech produktów, tak aby były prozdrowotne i lepiej spełniały oczekiwania konsumentów.

Projekt zakłada przygotowanie zaplecza badawczego do transferu wiedzy pomiędzy instytutem a firmami sektora rolno-spożywczego w województwie warmińsko-mazurskim, dostosowanie istniejących laboratoriów do standardów europejskich w zakresie świadczenia usług dla producentów żywności i poszerzenie oferty usług badawczych dla firm oraz wzmocnienie współpracy pomiędzy nauką, przemysłem rolno-spożywczym i handlem, a także wprowadzanie innowacji.

Wartość przedsięwzięcia to niemal 4 mln zł, z czego 2,8 mln zł dołoży samorząd województwa warmińsko-mazurskiego z Regionalnego Programu Operacyjnego.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MBE

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu