Usługi kurierskie Poczty Polskiej wzrosły o 20 proc.

PAP
opublikowano: 22-02-2017, 13:13
aktualizacja: 22-02-2017, 13:13

Sprzedaż usług kurierskich przez Pocztę Polską w 2016 r. wzrosła o jedną piątą w porównaniu do roku poprzedniego, poinformowała w środę Poczta Polska w komunikacie.

Dodano, że cały rynek paczkowy dla biznesu w Poczcie Polskiej wzrósł w tym czasie o 17 proc. Z kolei sprzedaż usług z opcją odbioru w punkcie rok temu wobec 2015 r. wzrosła o dwie trzecie.

W ubiegłym roku Poczta Polska rozwijała segment paczkowy poprzez nową ofertę i strategiczne alianse. Poczta podpisała bowiem porozumienie o strategicznej współpracy w skali globalnej z chińskim gigantem kurierskim STO Express, który wysyła ponad 14 mld przesyłek rocznie. Współpraca z Pocztą Polską dotyczy logistyki, magazynowania, konfekcjonowania i dostarczania przesyłek na terenie Europy i Azji.

Firma podpisała również strategiczne porozumienie ze spółką Ruch, zwiększając docelowo sieć punktów odbioru do prawie 7 tys. W efekcie sieć click & collect (zamów online i odbierz w punkcie) Poczty Polskiej jest dziś największą tego typu w kraju.

Poczta Polska wprowadziła ponadto w ubiegłym roku nowe kategorie wagowe paczek. "Zmiany stały się dużym udogodnieniem dla przedsiębiorców z branży e-commerce. Nasze działania sprzedażowe spowodowały, że na koniec 2016 roku pozyskaliśmy o 4,5 proc. klientów umownych więcej niż rok wcześniej" – powiedział, cytowany w komunikacie, Paweł Kopeć, dyrektor zarządzający pionem sprzedaży Poczty Polskiej.

fot. Poczta Polska
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane