Usługi: Specyfika franczyzy w medycynie

Michał A. Kornatowski, członek zarządu Centrum Medycznego Damiana
opublikowano: 26-02-2008, 00:00

Duża dynamika wzrostu prywatnych usług medycznych, jaką obserwujemy od kilku lat, sprawia, iż coraz więcej osób jest skłonnych w nią zainwestować.

Jednak usługi medyczne należą do najtrudniejszych form działalności usługowej. Wynika to z ich kapitałochłonności oraz dużej złożoności procedur medycznych. Ograniczenia te powodują, że potencjalny inwestor powinien rozważyć korzyści płynące z franczyzy. Forma ta w dużym stopniu ogranicza ryzyko inwestycji. Profesjonalna umowa franczyzowa gwarantuje sprawdzony know-how w postaci standardów wyposażenia placówki oraz jej organizacji.

Korzyści wynikają też z reputacji marki na rynku i efektu skali — możliwość korzystania z atrakcyjnych umów handlowych, czy poczucie bezpieczeństwa w starciu z konkurencją.

Jednak to nie znajomość branży przesądza o sukcesie inwestora. Decydującym elementem, jak w każdym biznesie, jest przedsiębiorczość i nastawienie na sukces.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Michał A. Kornatowski, członek zarządu Centrum Medycznego Damiana

Polecane