Cyfrowo wytwarzane cuda z metalu

opublikowano: 17-12-2020, 15:46

We wsi pod Toruniem działa Gazela Biznesu, dla której obróbka żadnego metalu nie ma tajemnic i której żywiołem jest przemysł 4.0.

Podstawą działalności USM jest obróbka plastyczna metali w technologii CNC – a dokładnie cięcie, gięcie, walcowanie blach oraz zrobotyzowane spawanie.

– Specjalnością USM jest produkcja wielkogabarytowych elementów konstrukcji stalowych. Postawiliśmy na automatyzację. Dysponujemy nowoczesnym parkiem maszynowym sterowanym CNC, w tym jedną z największych w Polsce pras krawędziowych o nacisku 2000 ton i długości gięcia ponad 12 metrów. Zespół liczy ponad 50 fachowców, którzy nieustannie podnoszą swoje kwalifikacje. Dzięki temu zapewniamy wyjątkowej jakości wyroby i obsługę – podkreśla Marcin Krzysztof Zglinicki, założyciel i szef przedsiębiorstwa, które zajęło trzecie miejsce w tegorocznej edycji Gazel Biznesu w województwie kujawsko-pomorskim.

Co jest istotą technologii CNC, którą stosuje się w Czernikowie? CNC to skrót od computerized numerical control – komputerowego sterowania urządzeniami numerycznymi. Wyobraźmy sobie zaprogramowane wycinarki laserowe, giętarki do blach czy roboty, które wykonują pracę precyzyjnie i szybko – np. z metalu wyczarowują elementy cięte, gięte i spawane laserowo do 12 metrów długości z, których można złożyć dowolną nawet największą konstrukcję jaka zostanie zaprojektowana przez sztab technologów. Każdy produkt jest idealny, a jego kształt jest powtarzalny, bo cyfrowa maszyna połączona z profesjonalną obsługą fuszerki nie zrobi.

– Kształtujemy różne materiały: stal czarną, nierdzewną, aluminium. Zależnie od życzenia zamawiającego bez trudu wykonujemy obróbkę plastyczną, mechaniczną lub skrawaniem. Metoda CNC pozwala nam uzyskiwać z jednej strony elementy powtarzalne, z drugiej – nietypowe, nawet najbardziej skomplikowane kształty – tłumaczy prezes Zglinicki.

Jego zdaniem technologia robi różnice, ale dopiero w połączeniu z ludzką inteligencją, fantazją i doświadczeniem daje wymierne efekty. Dodaje, że profesjonalizmu swoich ludzi nie musi wykazywać. Świadczą o nim zdobyte przez USM certyfikaty oraz satysfakcja klientów, zarówno tych krajowych, jak i zagranicznych. Podstawą działalności spółki jest System Zarządzania Jakością zgodny z wymaganiami ISO 9001:2015, norma EN 1090-4:2018 oraz norma spawalnicza ISO3834.

Witajcie w świecie przemysłu 4.0! Gazela spod Torunia jeszcze nie raz nas zaskoczy.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane