USP TP włącza hamulce

Dorota Gąsowska
06-05-2004, 00:00

Notowana na 819 miejscu w rankingu ,,Gazele Biznesu” firma USP Transport Spedition szykuje się do rekonesansu w unijnych realiach.

Zaliczane przez redakcję ,,Pulsu Biznesu” do najszybciej rozwijających się małych i średnich firm szczecińskie przedsiębiorstwo USP Transport Spedition świadczy usługi krajowego i międzynarodowego przewozu towarów. Swym zasięgiem obejmuje kraje Europy Zachodniej (Niemcy, Francję, Beneluks, Anglię, Szwecję, Norwegię), a także Rosję, Białoruś, Ukrainę, Litwę, Łotwę i Estonię.

Firma rozpoczęła działalność w 1994 r. Dysponowała wtedy jednym ciągnikiem siodłowym z naczepą, a w roku następnym miała ich trzy. Obecnie jej flota liczy 35 zestawów, w tym naczepy plandekowe, chłodnie, naczepy przystosowane do przewozu materiałów niebezpiecznych i samochody niskotonażowe.

— W 2003 r. powiększyliśmy tabor. Dzięki temu dostosowaliśmy go do wymogów Unii Europejskiej i podnieśliśmy naszą konkurencyjność na rynku —mówi Ryszard Olszewski, założyciel i właściciel firmy.

USP Transport Spedition dysponuje także własnym magazynem z możliwością przeładunku, warsztatem samochodowym i stacją paliw.

— Obecnie nie zamierzamy inwestować, przeciwnie, planujemy chwilowe przyhamowanie inwestycji. Będziemy obserwować zachowania rynku po wejściu do UE i potem podejmiemy decyzję co do dalszego rozwoju naszej firmy — mówi Ryszard Olszewski.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Dorota Gąsowska

Najważniejsze dzisiaj

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Transport i logistyka / / USP TP włącza hamulce