Uspokojenie emocji pomaga rynkom akcji

Marek Wierciszewski
opublikowano: 16-06-2010, 00:00

Akcje europejskich spółek drożały wczoraj piąty dzień z rzędu. Dobrych nastrojów nie popsuły ani poniedziałkowe obniżenie ratingu długu greckiego, ani wtorkowy bardzo słaby odczyt niemieckiego wskaźnika nastrojów ZEW. Impulsem do wzrostów było odrzucenie przez British Sky Broadcasting nieformalnej oferty przejęcia złożonej przez należące do Ruperta Murdocha News Corp. Zarząd spółki stwierdził, że proponowana przez Amerykanów cena nie jest satysfakcjonująca.

Amerykanie dostosowali się do nastrojów panujących na świecie i także rozpoczęli sesję od wyraźnych wzrostów, lekceważąc słabsze dane makro z własnego podwórka. Indeks zmienności na SP 500 (tzw. VIX) trzeci dzień z rzędu był poniżej 30 pkt.

Z rosnącego rynku wyłamał się Pfizer. Potentat farmaceutyczny przerwał testy nowego leku na reumatyzm, ponieważ nie osiągnął oczekiwanej skuteczności. Huśtawkę kontynuowały spółki związane z katastrofą ekologiczną w Zatoce Meksykańskiej. Posiadające 25 — procentowy udział w feralnej platformie wiertniczej Anadarko Petroleum zyskiwało przed rozpoczęciem handlu blisko 3 proc.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Wierciszewski

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu