Uspokojenie nastrojów na rynkach

SUPERFUND TFI SA
22-10-2009, 17:30

Po wczorajszym radosnym zakończeniu sesji na GPW, czwartek przyniósł schłodzenie nastrojów. Na wartości nieznacznie straciły duże spółki giełdowe. Portfel krajowych blue chipów WIG20 spadł na  zamknięciu 0,11 proc. Większe szczęście mieli akcjonariusze małych spółek. Indeksy mWIG40 i sWIG80 zakończyły dzień nad kreską, na poziomie odpowiednio 0,47 proc. i 0,45 proc.

Polskiemu rynkowi akcji nie sprzyjała niestety krajowa waluta. Złoty osłabił się zarówno w odniesieniu do złotego jak i do dolara. Uspokojeniu uległy również rynki surowcowe. Ceny surowców energetycznych oraz metali nieszlachetnych utrzymywały się na zbliżonym do dnia poprzedniego.

W czwartek na rynek nowa kolejna porcja danych makro - tym razem o mieszanym wydźwięku. O ile liczba wniosków o zasiłek dla bezrobotnych w USA okazała się nieznacznie wyższa od oczekiwań, o tyle indeks wskaźników wyprzedzających Conference Board napawa pewnym optymizmem. Indykator zwiększył swoją wartość o 1 proc. zamiast oczekiwanych 0,4 proc. Cieniem na danych kładą się niestety publikacje na temat rynku nieruchomości. Indeks cen nieruchomości FHFA spadł o 0,3 proc. zamiast wzrosnąć, jak spodziewali się analitycy. 

Adam Zaremba, FRM, PRM
Doradca Inwestycyjny
Departament Zarządzania i Analiz
SUPERFUND TFI SA

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: SUPERFUND TFI SA

Najważniejsze dzisiaj

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Świat / Uspokojenie nastrojów na rynkach