Uspokojenie nastrojów po burzliwym tygodniu

Dominika Barszcz, DM TMS Brokers
opublikowano: 11-02-2008, 00:00

Piątkowa sesja przyniosła uspokojenie. Zmiany w kursach walut miały bardzo ograniczony zasięg. Inwestorzy czekali na weekend. Na rynku złotego małe zamieszanie wywołała wypowiedź kandydata na wiceprezesa NBP Witolda Kozińskiego. Oświadczył, że może dojść do interwencji gdyby nasza waluta dalej zyskiwała. Osłabiło to złotego. USD/PLN testował opór przy 2,50, a EUR/PLN przy 3,62.

Pozytywny sygnał napłynął od światowych liderów finansowych. Wyrazili oni gotowość do skoordynowanych działań w celu zwalczenia spowolnienia gospodarczego. Eurodolar podlegał w piątek konsolidacji w okolicach 1,4480, a GBP/USD delikatnie odreagowywał wcześniejsze spadki. Stabilny pozostawał jen. Wciąż słabo zachowywały się waluty emerging markets, co wynikało z utrzymującego się negatywnego nastroju na rynkach globalnych.

Dominika Barszcz

DM TMS Brokers

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Dominika Barszcz, DM TMS Brokers

Polecane