Utrudnienia w połączeniach między Polską a Szwecją i Norwegią

PAP
opublikowano: 02-02-2008, 17:16

Z powodu trudnych warunków atmosferycznych od piątku występują utrudnienia w komunikacji morskiej i lotniczej między Polską a Szwecją i Norwegią.

Sztormowa pogoda powoduje kłopoty z kursowaniem promów z i do szwedzkiego portu Ystad. Odwołano sobotni poranny rejs polskiego promu samochodowo-kolejowego "Kopernik" z Ystad do Świnoujścia.

Kolejka ciężarówek, które nie mogły odpłynąć, została częściowo rozładowana dzięki decyzji niektórych kierowców, którzy przejechali do oddalonego o ok. 50 km Trelleborga, skąd ruch promowy do Polski odbywa się normalnie.

Pozostałe ciężarówki oczekują na możliwość odpłynięcia promem samochodowym "Śniadecki", który być może już bez problemów pojawi się w niedzielę w Ystad.

Kłopoty komunikacyjne na tej trasie zbiegły się z wycofaniem z ruchu dużego pasażersko-samochodowego promu "Polonia", który przechodzi właśnie okresowy przegląd techniczny w stoczni.

Silne wiatry połączone z obfitymi opadami śniegu zakłóciły funkcjonowanie portu lotniczego w Oslo. W piątek odwołano wiele lotów, w tym oba (popołudniowy i wieczorny) do Warszawy. W sobotę nie wyleciał do Warszawy poranny samolot LOT-u, a maszyna linii Norwegian wystartowała z ponad godzinnym opóźnieniem.

Opóźnienia w ruchu na niemal wszystkich kierunkach nadal występują w sobotę, chociaż sytuacja powoli się poprawia.

Michał Haykowski (PAP)

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane