Utrzymanie zwyżki na Wall Street może zależeć od jakości danych

Tadeusz Stasiuk
opublikowano: 05-02-2021, 14:03

Przed publikacją ważnych danych z rynku pracy rośnie wycena kontraktów terminowych na indeksy amerykańskich giełd. Jeśli spełnia one oczekiwania rynku, można liczyć na nowe rekordy na Wall Street.

Michael Nagle

Na godzinę przed otwarciem handlu na rynku kasowym zaprezentowane zostaną m.in. odczyty dotyczące zmiany zatrudnienia i stopy bezrobocia w styczniu. Oczekuje się, że w sektorze pozarolniczym w USA powstało około 50 tys. nowych etatów po gwałtownym spadku o 140 tys. w grudniu, zaś stopa bezrobocia ma utrzymać się na poziomie 6,7 proc. Wydaje się, że oczekiwania są na tyle niskie, że realne dane okażą się od nich lepsze. Szczególnie, że zaprezentowane w środę i czwartek dane ADP o liczbie nowych miejsc pracy i spadku liczby tzw. nowych bezrobotnych przebiły prognozy.

Oprócz tego Departament Handlu ma też przedstawić wyniki handlu zagranicznego w grudniu. W jego przypadku prognozuje się spadek deficytu z 68,1 do 65,7 mld USD.

Jednak ten odczyt będzie mieć raczej mniejszy wpływ na decyzje podejmowane przez graczy.

Wsparciem dla obozu byków może być przeforsowanie w Senacie planu budżetowego pozwalającego na przyjęcie propozycji prezydenta Joe Bidena odnośnie planu pomocowego o wartości 1,9 bln USD.

W przedsesyjnym handlu rośnie mocno wycena akcji Pinterest. Firma, której aplikacja pozwala na prezentację zdjęć na platformie społecznościowej odnotowała lepsze niż oczekiwano wyniki kwartalne, korzystając z silnego wzrostu liczby użytkowników i intensywnej reklamy sprzedawców e-commerce w okresie świątecznym.

Drożeją też działy koncernu Johnson & Johnson co jest zasługą informacji o złożeniu u regulatora wniosku o dopuszczenie do użytku szczepionki przeciw Covid-19.

Po sięgającym ponad 80 proc. spadku wyceny w tym tygodniu na wartości lekko zyskują papiery GameStop, bohatera „buntu z Reddita”. Nikła to pociecha dla inwestorów, którzy w końcowym okresie załapali się na „szaleństwo” cenowe. Grube ryby z Wall Street, wspomagane politykami (Janet Yellen) i nadzorem Fed i SEC okazały się jednak mocniejsze.

Około godziny 13:55 kontrakty na indeks DJ IA rosły o 0,40 proc. Na wskaźnik S&P500; zwyżkowały o 0,45 proc. zaś na Nasdaq o 0,33 proc.

To musisz wiedzieć dziś rano
Codzienny newsletter z najważniejszymi informacjami dla inwestorów.
ZAPISZ MNIE
×
To musisz wiedzieć dziś rano
autor: Kamil Zatoński
Wysyłany codziennie
Kamil Zatoński
Codzienny newsletter z najważniejszymi informacjami dla inwestorów.
ZAPISZ MNIE
Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa. Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa. Nasz telefon kontaktowy to: +48 22 333 99 99. Nasz adres e-mail to: rodo@bonnier.pl. W naszej spółce mamy powołanego Inspektora Ochrony Danych, adres korespondencyjny: ul. Ludwika Narbutta 22 lok. 23, 02-541 Warszawa, e-mail: iod@bonnier.pl. Będziemy przetwarzać Pani/a dane osobowe by wysyłać do Pani/a nasze newslettery. Podstawą prawną przetwarzania będzie wyrażona przez Panią/Pana zgoda oraz nasz „prawnie uzasadniony interes”, który mamy w tym by przedstawiać Pani/u, jako naszemu klientowi, inne nasze oferty. Jeśli to będzie konieczne byśmy mogli wykonywać nasze usługi, Pani/a dane osobowe będą mogły być przekazywane następującym grupom osób: 1) naszym pracownikom lub współpracownikom na podstawie odrębnego upoważnienia, 2) podmiotom, którym zlecimy wykonywanie czynności przetwarzania danych, 3) innym odbiorcom np. kurierom, spółkom z naszej grupy kapitałowej, urzędom skarbowym. Pani/a dane osobowe będą przetwarzane do czasu wycofania wyrażonej zgody. Ma Pani/Pan prawo do: 1) żądania dostępu do treści danych osobowych, 2) ich sprostowania, 3) usunięcia, 4) ograniczenia przetwarzania, 5) przenoszenia danych, 6) wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania oraz 7) cofnięcia zgody (w przypadku jej wcześniejszego wyrażenia) w dowolnym momencie, a także 8) wniesienia skargi do organu nadzorczego (Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych). Podanie danych osobowych warunkuje zapisanie się na newsletter. Jest dobrowolne, ale ich niepodanie wykluczy możliwość świadczenia usługi. Pani/Pana dane osobowe mogą być przetwarzane w sposób zautomatyzowany, w tym również w formie profilowania. Zautomatyzowane podejmowanie decyzji będzie się odbywało przy wykorzystaniu adekwatnych, statystycznych procedur. Celem takiego przetwarzania będzie wyłącznie optymalizacja kierowanej do Pani/Pana oferty naszych produktów lub usług.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane