Utwardzamy grunt pod większe wzrosty

Marcin R. Kiepas
opublikowano: 09-03-2009, 00:00

Drugi tydzień marca nie jest przesadnie bogaty w publikacje ważnych danych makroekonomicznych. Raport o dynamice sprzedaży detalicznej w USA w lutym czy styczniowy bilans handlu zagranicznego nie powinny wywołać dużych emocji.

Pomimo że drugi tydzień marca pozbawiony jest potencjalnych znaczących impulsów, to dla EUR/USD może on okazać się przełomowy. Taka teza wyłania się z obserwacji zachowania tej pary w ostatnich dniach. Brak spadków w reakcji na pogarszającą się sytuację na głównych światowych giełdach, a więc na wzrost awersji do ryzyka, może być odbierane jako krok poprzedzający silniejsze osłabienie dolara.

Powyższe wnioski potwierdza analiza techniczna wykresu dziennego EUR/USD. Dwukrotny odwrót kursu z 1,2452 dolara, gdzie silne średnioterminowe wsparcie tworzy dołek z 20 listopada ub.r., oraz coraz mniejsza presja podaży to wszystko elementy dające nadzieję na mocniejszy ruch do góry.

Marcin R. Kiepas

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marcin R. Kiepas

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Utwardzamy grunt pod większe wzrosty