Uwaga na dane z USA

  • Tomasz Szecówka
opublikowano: 06-04-2012, 00:00

WALUTY

Kurs euro do dolara kontynuował wczoraj spadek w kierunku wsparcia w okolicy 1,30. Dziś dla inwestorów najważniejsze będą informacje z amerykańskiego rynku pracy. Możliwy lepszy odczyt może doprowadzić do kontynuacji umocnienia amerykańskiej waluty, co sprowadzi kurs EUR/ISD poniżej poziomu 1,30. Jeśli tak się stanie, zwiększa się prawdopodobieństwo dalszego osłabienia wspólnej waluty w kierunku tegorocznych minimów, znajdujących się na poziomie 1,26. Ewentualna realizacja tego scenariusza może potrwać jednak kilka tygodni. Ostateczna reakcja uczestników rynku na popołudniowe dane z USA najprawdopodobniej będzie widoczna dopiero we wtorek po świątecznym weekendzie, gdy płynność rynku wróci do normalnego poziomu.

Polskie pary walutowe, pod wpływem utrzymujących się niepokojów o stan gospodarek krajów grupy PIGS oraz o wyniki wyborów prezydenckich we Francji i parlamentarnych w Grecji, kontynuowały wzrostowy ruch w kierunku ważnych technicznych oporów. Ostatecznie obrona poziomu 4,18 dla EUR/PLN oraz 3,20 dla USD/PLN okazała się udana, co utrzymało aktualny od początku marca przedział wahań. Dzisiejsze notowania złotego zależeć będzie w dużej mierze od ruchów euro do dolara, jednak płynność rynku będzie ograniczona, co utrudni wyciąganie jednoznacznych wniosków.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tomasz Szecówka

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Uwaga na dane z USA