Uwaga na "łańcuszek"

PAP
opublikowano: 18-07-2009, 08:10

"Przeczytaj ten tekst. To nie jest żart. Zarób wielką kasę, taką, o jakiej na swojej firmie nawet nie masz co marzyć!!!" - w taki sposób rozpoczyna się wiadomość, która trafia do poczty elektronicznej wielu użytkowników Internetu - ostrzega "Dziennik Polski".

W mailu czytamy o możliwości zarobienia 15 tys. zł w ciągu jednego miesiąca. Wystarczy poświęcić 20-30 minut. Nieważny jest wiek, specjalistyczna wiedza ani talent. Nadawca wiadomości przekonuje, że najpierw trzeba zainwestować, by zarabiać. Należy wpłacić 5 zł na jeden z podanych numerów konta, dopisać w wiadomości swój numer konta i przesłać ją dalej, do kolejnych kilkudziesięciu osób.

Jak zauważa Zbigniew Engiel z laboratorium informatyki śledczej Mediarecovery, "łańcuszek" może służyć do przygotowania ataku phishingowego, a więc przestępstwa internetowego, polegającego na kradzieży tożsamości.

- Jego twórca lub twórcy posiadając adres e-mail internauty i jego konto bankowe mają wystarczającą ilość informacji, żeby spróbować dostać się na czyjeś konto - tłumaczy informatyk.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Uwaga na "łańcuszek"