Czytasz dzięki

Uwaga na małe wypłaty w Aliorze

Wojciech Boczoń Bankier.pl
opublikowano: 03-07-2017, 22:00

Z początkiem lipca zaczął obowiązywać nowy cennik w Alior Banku.

Ważną zmianą są nowe zasady wypłat gotówki z bankomatów Euronetu. Posiadacze Konta Internetowego, Konta Rozsądnego i Konta Rachunki w Pakiecie muszą płacić 5 zł za wypłatę kwot niższych niż 100 zł. Wypłaty powyżej tego poziomu nadal będą bezpłatne.

Jest to druga już w tym roku zmiana opłaty za korzystanie z bankomatów w Aliorze. W marcu w części rachunków wzrosła opłata za korzystanie z bankomatów obcych z 3 do 5 zł. W Koncie Internetowym pojawiła się opłata w wysokości 5 zł za korzystanie z bezpłatnych do tej pory bankomatów Planet Cash. Posiadaczom Konta Internetowegobank podniósł też minimalną kwotę transakcji, która zwalnia z opłaty za kartę debetową. Do czerwca, by nie płacić za plastik, wystarczyło wykonać płatności na kwotę 100 zł. Obecnie z opłaty zwolnieni będą ci klienci, którzy wydadzą minimum 300 zł. O 1 zł — z 7 do 8 zł — zdrożały też przelewy wykonywane w placówkach.

Wkrótce podobne zmiany w opłatach bankomatowych wprowadzi Eurobank. Od sierpnia jego klienci będą musieli płacić 1,90 zł za pobranie z obcej maszyny kwot poniżej 100 zł. Obecnie posiadacze rachunków Classic, Active i Prestige mogą to robić za darmo.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Wojciech Boczoń Bankier.pl

Polecane