Uwaga! Stres to ryzyko dla zdrowia

  • Materiał partnera
opublikowano: 30-10-2018, 09:49

Ludzkość potrzebowała tysiąca lat aby wyjść z jaskini, setek lat aby opanować pismo, pracować i zamieszkać w osiedlach. Rewolucja przemysłowa trwała 150 lat, a rewolucja informatyczna z kolebką w Dolinie Krzemowej w ciągu tylko ostatnich 30 lat zmieniła radykalnie życie człowieka.

W rekordowym tempie, bowiem tylko w jednym pokoleniu, człowiek musiał nauczyć się posługiwać smartfonami, personalnymi komputerami, opanować software i hardware. Ludzie stali się non-stop osiągalni – 24 godziny na dobę przez 365 dni w roku.

Te wyzwania XXI wieku stworzyły nieprawdopodobny poziom stresu w naszym życiu, z którego nawet nie zdajemy sobie sprawy. Menadżerowie, biznesmeni, pracownicy korporacji czy właściciele firm są przeważnie zapracowanymi, zestresowanymi ludźmi. Codzienny stres powoduje początkowo w organizmie wzrost poziomu adrenaliny – hormonu pozytywnego stresu zwanego eustresem. Niestety po około 20 minutach poziom adrenaliny opada i jej miejsce zajmuje produkcja kortyzolu – hormonu negatywnego, przewlekłego stresu zwanego dystresem (Hans Selye).

Jeśli jesteś stale zmęczony, czujesz się wypalony, brak Ci motywacji i sił witalnych, a najbliżsi mówią Ci, że jesteś rozdrażniony to czas udać się do lekarza. A może czujesz w różnych częściach organizmu dziwne pobolewania, masz brzęczenia w uszach, bóle karku, zawroty głowy lub drętwienia w obu rękach, może boli Cię brzuch albo wciąż kaszlesz i nie wiesz od czego zacząć? Są to często objawy psychosomatyczne związane z codziennym stresem. Ale żeby to wiedzieć musisz najpierw wykluczyć organiczne przyczyny tych dolegliwości. Od lat wiemy, że tylko holistyczne spojrzenie na człowieka da nam odpowiedź na to pytanie.

W Szpitalu Medicover na warszawskim Wilanowie w Klinice Wellness od paru lat przeprowadza się jednodniowe screeningi całego ciała ze szczególnym naciskiem na różnice płci. Tak więc oprócz szczegółowych, nowoczesnych badań z krwi, kładzie się nacisk na badania hormonalne i genetyczne.

U mężczyzn prowadzone są badania z uwzględnieniem różnych frakcji męskiego hormonu – testosteronu, ryzyka raka prostaty (cut off), a u kobiet badania genetyczne mutacji ryzyka raka piersi oraz badania na istnienie poszczególnych odmian wirusa onkogennego HPV (brodawczaka ludzkiego), wywołującego raka szyjki macicy. Oprócz szczegółowych badań oceniających ryzyko chorób serca i układu krążenia jak USG Doppler naczyń szyjnych i tomografia komputerowa serca wykonywane są również badania ultrasonografii jamy brzusznej, układu moczowo-płciowego u obu płci, a u kobiet USG piersi. Niezwykle ważnym badaniem jest magnetyczny rezonans całego ciała, skierowany na rozpoznawanie zarówno łagodnych, jak i złośliwych guzów oraz tętniaków i innych zmian organicznych w organizmie.

Przy podsumowaniu screeningu doszukuje się wspólnych przyczyn zmian organicznych lub psychosomatycznych, proponując całościowe, synergistyczne leczenie nie tylko za pomocą leków, ale i zmiany stylu życia. Klinika Wellness proponuje kontynuację leczenia u specjalisty medycyny holistycznej, coacha (żywieniowego, życiowego lub aktywności fizycznej) oraz seksuologa. Naturalnie Klinika Wellness dysponuje całym wachlarzem lekarzy specjalistów takich jak: kardiolog, endokrynolog, gastroenterolog, urolog, a jako jedyni w Polsce oferujemy pomoc lekarza medycyny męskiej posiadającego międzynarodowy certyfikat oraz lekarza bariatrii i obesitologii (chorobliwej otyłości).

Wszystkie badania i konsultacje dzieją się w jednym miejscu i w jednym dniu, dając nowe możliwości diagnostyczne osobom ceniącym sobie własny czas, wysoką jakość usług i logistyczne, profesjonalne podejście do zdrowia.

Zapraszamy tych Pacjentów do Kliniki Wellness w warszawskim Szpitalu Medicover.

Dr n. med. Ewa Kempisty-Jeznach
Kierownik medyczny Kliniki Wellness

Autorka książek 
"Książka tylko dla mężczyzn" i "Testosteron klucz do męskości"

Dowiedz się więcej: wellness.medicover.pl 500 900 905

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Materiał partnera

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu