Analityk: czwarty kwartał zmieni postrzeganie Mabionu

Szymon Maj
opublikowano: 26-07-2019, 11:33

Akcje Mabionu zareagowały zwyżką na pozytywną rekomendację od analityka DM PKO BP.

Dawid Górzyński ustalił cenę docelową na 105 zł i wydał rekomendację "kupuj".

„Biorąc pod uwagę odpowiedni timing oraz profil zwrotu do ryzyka, uważamy aktualną cenę akcji Mabionu za atrakcyjną” – stwierdza analityk w raporcie.  

Jak podkreśla Dawid Górczyński, czwarty kwartał 2019 r. zmieni postrzeganie spółki przez inwestorów. Jak ocenia, rejestracja leku MabionCD20 utorowałby spółce drogę do wartego 1,6 mld EUR rynku rytuksymabu (lek przeciwnowotworowy i immunosupresyjny). 

„MabionCD20 będzie czwartym lekiem biopodobnym dostępnym dla pacjentów i oczekujemy, że w ciągu 5 lat od wprowadzenia na rynek uzyska udział na poziomie 13 proc. (135 mln EUR)” – dodaje analityk PKO BP. 

Dawid Górzyński podkreśla, że wartość całego rynku zmniejszy się do około 1,1 mld EUR, ze względu na presję cenową. Rynek USA może zaoferować Mabionowi prawie 300 mln USD potencjału sprzedaży.

Od 2017 roku procedura rejestracyjna leków w USA została uproszczona, jednak jak stwierdził analityk proces rejestracji leku Mabion rozbijała się o dwie przeszkody: ograniczone możliwości w pracach badawczo-rozwojowych (zaledwie 50 osób w dziale B&R), a także brak partnera, który wspomógłby proces. 

Raport został opublikowany o 26 lipca godzinie 7:30 przy cenie 85,50 zł.

Dostępny jest na stronie brokera.

c3b39424-8c30-11e9-bc42-526af7764f64
Opowieści z arkusza zleceń
Newsletter autorski Kamila Kosińskiego
ZAPISZ MNIE
Opowieści z arkusza zleceń
autor: Kamil Kosiński
Wysyłany raz w miesiącu
Kamil Kosiński
Newsletter z autorskim podsumowaniem najciekawszych informacji z warszawskiej giełdy.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Szymon Maj

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu