Uzel nadal nie zapłacił za Ursusa

PJ
opublikowano: 04-02-2008, 00:00

Turcy nie dotrzymali kolejnego terminu. Mieli pretekst. Bumar, właściciel producenta ciągników, zmieniał zarząd.

Turcy nie dotrzymali kolejnego terminu. Mieli pretekst. Bumar, właściciel producenta ciągników, zmieniał zarząd.

Ursus, kiedyś największy producent ciągników w Polsce, nie ma szczęścia do nowego inwestora. Od podpisania umowy z tureckim Uzelem minęło prawie pięć miesięcy. Niestety, zarejestrowana we wrześniu 2007 r. spółka Uzel International Tractor (UIT) działa tylko na papierze. Mimo obietnic składanych na łamach „Pulsu Biznesu” miesiąc temu, Turcy nie opłacili do końca stycznia udziałów w kapitale UIT. Powód?

— Niestety, ostatnio trwa zamieszanie personalne w Bumarze związane z wyborem nowego zarządu. W związku z tym nie mieliśmy z kim rozmawiać o sprawach finansowych. Nadal jesteśmy zainteresowani inwestycją w Ursusie — tłumaczy Hayati Cosoglu, prezes UIT.

Bumar już miesiąc temu twierdził, że w tej sytuacji nie czuje się związany umową i myśli o nowym inwestorze.

— Jeśli w związku ze zmianą zarządu nie nastąpi zasadnicza zmiana strategii, to w lutym rozpocznie się procedura poszukiwania nowego inwestora dla Ursusa. To być albo nie być tej firmy — mówi jeden z przedstawicieli spółki.

Dlaczego Turcy nie zapłacili? Według informacji uzyskanych w Bumarze, jedną z przyczyn może być spór między właścicielami Uzela o zagraniczną politykę inwestycyjną. Drugi powód to pogorszenie się sprzedaży i wyników finansowych tureckiego producenta.

— Nasz spadek sprzedaży ciągników w Turcji wiąże się z ogólnym spadkiem całego rynku o 20 proc. Sprawa ta nie ma jednak żadnego związku z naszą inwestycją w Ursusie — twierdzi prezes Hayati Cosoglu.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PJ

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Uzel nadal nie zapłacił za Ursusa