Vancouver liczy koszt igrzysk olimpijskich

ŁO, "Dziennik Gazeta Prawna"
opublikowano: 03-03-2010, 12:16

Gdyby Vancouver udało się zarobić za  igrzyskach, byłby to zaledwie drugi taki przypadek po Los Angeles 1984 – czytamy w „Dzienniku Gazeta Prawna”. Po igrzyskach, czas zacząć liczyć pieniądze.

I w Vancouver już to robią. Według organizacji badawczej The Conference Bard of Canada, Kolumbia Brytyjska osiągnie w przyszłym roku wzrost gospodarczy na poziomie 3,7 proc. To dobra informacja, bo igrzyska były kosztowne i trzeba je spłacić.

Na dzień dzisiejszy olimpijskie długi wynoszą 700 mln USD. Największym problemem będzie sprzedanie 474 luksusowych mieszkań z wioski olimpijskiej, w cenie 10 mln USD za każde. Eksperci rynkowi twierdzą, że apartamenty są świetne, ale rynek ograniczony. Burmistrz Vancouver przekonuje jednak, że w ciągu dwóch lat wszystko zostanie sprzedane.

Vancouver chce uniknąć losu Montrealu, innego kanadyjskiego miasta, które organizowało igrzyska w 1976 roku i później spłacało długi przez 30 lat.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ŁO, "Dziennik Gazeta Prawna"

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Vancouver liczy koszt igrzysk olimpijskich