Vantage Development ma 23,73 mln EUR finansowania na projekt biurowy Zita

ISBnews
25-11-2013, 14:11

Spółka zależna Vantage Development pozyskała 23,73 mln euro kredytu z BRE Banku Hipotecznego na realizację wszystkich trzech etapów projektu biurowego Zita, poinformował dyrektor ekonomiczno-administracyjny i członek zarządu spółki Dariusz Pawlukowicz.

"Dzięki podpisanej umowie kredytowej zapewnione mamy finansowanie całego projektu Zita, którego realizację podzieliliśmy na trzy etapy. Jesteśmy zadowoleni z uzyskanych warunków kredytowania, co potwierdza naszą wiarygodność i bardzo dobre postrzeganie naszego biznesu przez instytucje finansowe. Budowanie i utrzymywanie dobrych relacji z instytucjami finansującymi jest kluczowe dla rozwoju naszej działalności, która z założenia wymaga finansowania kredytami bankowymi" - powiedział Pawlukowicz, cytowany w komunikacie.

Projekt Promenady Zita podzielony został na trzy etapy, obejmujące odpowiednio 5,66 tys. m2, 6,34 tys. m2 i 10,2 tys. m2 PU. Jego budżet szacuje się na ponad 130 mln zł. Budowa pierwszego etapu projektu rozpoczęła się w III kw. 2013 i potrwa około 15 miesięcy. Start dwóch kolejnych etapów planowany jest nie później, niż w odstępach rocznych, co oznacza, że zgodnie z obowiązującym harmonogramem cały projekt powinien zostać ukończony w 2016 roku. W przypadku dużego zainteresowania najemców możliwa jest przyspieszona realizacja kolejnych etapów.

Vantage Development jest firmą deweloperską powstałą z wydzielenia aktywów nieruchomościowych z giełdowej grupy outsourcingowej Impel.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ISBnews

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Nieruchomości / Vantage Development ma 23,73 mln EUR finansowania na projekt biurowy Zita