VAT-em w koalicjanta

Kazimierz Krupa
opublikowano: 03-10-2005, 00:00

Możliwy spór o nowy kształt ustawy o VAT (na szczęście wszyscy są zgodni, że obecne rozwiązanie to wyjątkowy bubel prawny i trzeba go zmienić) wyraziście charakteryzuje relacje między koalicjantami i temperaturę ich rozmów. Obie strony deklarują zgodnie: VAT trzeba uprościć, ulżyć przedsiębiorcom. Ale jak? Diabeł zwykle tkwi w szczegółach.

Liberalna przecież, z definicji, Polska Konfederacja Pracodawców Prywatnych Lewiatan, przygotowuje swój projekt naprawy ustawy o VAT. Nie robi z tego tajemnicy, informuje również PO i PiS. Nie dedykuje projektu nikomu, ale naturalnym jego odbiorcą wydawałaby się liberalna PO. Ale, czy to na skutek przeoczenia polityków PO, czy ambicji politycznych Henryki Bochniarz, Platforma o tym zapomniała i zamówiła swój projekt w „uznanej kancelarii prawniczej”. Nieoczekiwanie zareagował PiS, któremu projekt... przypadł do gustu. Nie taki więc ten PiS straszny, jak go malują, skoro akceptuje projekt sygnowany przez stowarzyszenie przedsiębiorców.

Wydawałoby się więc — pełna zgoda. Ano niekoniecznie. Obie strony deklarują, że będą bronić swoich rozwiązań jak niepodległości i nie są gotowi do ustępstw. Miejmy nadzieję, iż obydwa pomysły, przygotowane niezależnie od siebie, są na tyle zbieżne, że ekspertom nie uda się przy nich ostatecznie pokłócić. Chociaż, jak popatrzą na liderów i ich zachowania, to wszystko możliwe...

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kazimierz Krupa

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / VAT-em w koalicjanta