Vectra chce tylko część Multimediów

MEW. KL
opublikowano: 07-01-2011, 00:00

Spokojnie, to nie jest znacząca transakcja — uspokajają inwestorów obaj operatorzy.

Spokojnie, to nie jest znacząca transakcja — uspokajają inwestorów obaj operatorzy.

Przy okazji przejęcia kablówki Aster przez UPC obserwatorzy rynku spodziewali się, że ten ruch pociągnie za sobą dalszą konsolidację branży. I rzeczywiście — nie trzeba było długo czekać. Operator kablowy Vectra złożył do urzędu antymonopolowego wniosek o zakup części aktywów spółki Multimedia Polska. Jednak obie firmy przekonują, że chodzi o niewielką część przedsiębiorstwa.

— Dotyczy to bardzo niewielkiej części naszych aktywów. Wpływ na nasz biznes jest całkowicie neutralny —mówi Krystyna Kanownik, rzecznik Multimediów.

Operatorzy zapewniają, że chodzi o wymianę aktywów.

— Jesteśmy zainteresowani sprzedażą aktywów, które z uwagi na rozproszenie w niektórych częściach Polski nie pozwalają na zapewnienie właściwego poziomu obsługi klienta i sprostanie rosnącym wymogom rynku. Oczywiście nasza strategia zakłada także rozwój na innych obszarach, m.in. dzięki zakupowi istniejących aktywów — dodaje rzecznik.

Według niej, Multimedia rozważają odsprzedanie Vectrze części swoich aktywów, a także odkupienie od niej części infrastruktury położonej na innych obszarach.

— Zaznaczam, iż operacja ta nie dotyczy rynku warszawskiego. Jest to normalna procedura rynkowa związana z chęcią poprawy warunków operowania sieciami, również dla wygody abonentów — podkreśla Krystyna Kanownik.

Informacja podana przez Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów zelektryzowała w środę rynek dlatego, że niedawno pojawiły się w mediach spekulacje o możliwości wycofania Multimediów z giełdy. Vectra jest wymieniana jako jeden z głównych potencjalnych kupujących. Zwłaszcza że wycofała się w ostatnim etapie z rywalizacji o Aster. Tomasz Żurański, prezes Vectry, wielokrotnie podkreślał aspiracje dotyczące konsolidacji rynku kablowego. Teraz jednak firma zapewnia, że nie chodzi o fuzję.

— Rozważana transakcja dotyczy tylko nieznacznej części aktywów tej spółki, a przede wszystkim nie dotyczy rynku warszawskiego oraz — aby uciąć ewentualne spekulacje — nie ma nic wspólnego z przejęciem kontroli. Rozważana transakcja nie jest istotna ani dla Vectry, ani, według naszej oceny, dla Multimedia Polska — mówi Krzysztof Stefaniak, rzecznik Vectry.

Dodaje, że kupowanie nowych aktywów i optymalizowanie już posiadanych to normalna praktyka rynkowa, związana z chęcią poprawy warunków działalności.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MEW. KL

Polecane