Velux zbuduje pięć hal produkcyjnych w Namysłowie

(Marek Druś)
opublikowano: 28-08-2006, 11:09

Velux, producent okien, świetlików i rolet, chce zwiększyć moce produkcyjne fabryki w Namysłowie. Planuje w związku z tym nowe inwestycje.

Velux, producent okien, świetlików i rolet, chce zwiększyć moce produkcyjne fabryki w Namysłowie. Planuje w związku z tym nowe inwestycje.

Velux zapowiada budowę dodatkowych pięciu hal produkcyjnych o łącznej powierzchni około 20 tys. metrów kwadratowych, co prawie podwoi powierzchnię produkcyjną jego zakładów w Namysłowie. Prace budowlane rozpoczną się na jesieni 2006 r. Zakończenie inwestycji przewidywane jest na koniec 2007 r. Rekrutacja nowych pracowników rozpocznie się w połowie 2007 roku.

- Dobre wyniki finansowe Velux oraz rosnący popyt lokalny przekonują nas, że potrzebne są dalsze inwestycje w zwiększanie mocy produkcyjnych. Namysłów jest dla nas idealnym miejscem do lokalizacji fabryki, zarówno pod względem położenia geograficznego, jak i dostępnej wykwalifikowanej siły roboczej – powiedziała Lidia Mikołajczyk-Gmur, członek zarządu i dyrektor generalny VELUX Polska Sp. z o.o.

Velux nie ujawnił, jaką wartość będzie miała jego inwestycja. W 2005 roku kapitał zainwestowany w Polsce wyniósł ok. 274 mln zł.

Obroty spółki NB Polska, w skład której wchodzą zakłady produkcyjne w Gnieźnie i Namysłowie, wzrosły w ubiegłym roku o 6,7 proc. do 331 mln zł. Obroty firmy handlowej VELUX Polska Sp. z o.o. sięgnęły w tym samym czasie ok. 68 mln zł.

MD

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: (Marek Druś)

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Velux zbuduje pięć hal produkcyjnych w Namysłowie