Verizon i MCI sfinalizowały kolejną fuzję w sektorze telekomunikacyjnym

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 14-02-2005, 20:57

Kolejne dwa wielkie amerykańskie koncerny telekomunikacyjne - Verizon i MCI - ogłosiły w poniedziałekpołączenie, kontynuując serię fuzji w tym sektorze.

Kolejne dwa wielkie amerykańskie koncerny telekomunikacyjne - Verizon i MCI - ogłosiły w poniedziałekpołączenie, kontynuując serię fuzji w tym sektorze.

    Verizon, największa regionalna korporacja telefoniczna w USA,działająca na wschodnim wybrzeżu, kupiła MCI - dostawcę połączeń zamiejscowych - za 6,6 miliarda dolarów w gotówce i akcjach.

    Rywalem Verizonu do przejęcia MCI był Qwest Communications, który oferował nawet więcej, ale zarząd MCI obawiał się, że na dłuższą metę wartość jego akcji może okazać się zawyżona.

    MCI jest drugą co do wielkości, po AT&T, firmą oferującą  połączenia długodystansowe. Ma 14 milionów klientów indywidualnych i około miliona biznesowych.

    Korporacja, nazywająca się poprzednio Worldcom, z trudnością utrzymała się na rynku, kiedy wyszła na jaw afera z fałszowaniem wyników finansowych przez kierownictwo.

    Niedawno inny gigant telekomunikacji, druga pod względem wielkości regionalna firma SBC, połączył się z AT&T, nabywając ją  za 15 miliardów dolarów. W grudniu doszło do fuzji Sprintu, innego dostarczyciela połączeń zamiejscowych, z Nextelem.

    Nową falę konsolidacji w sektorze telekomunikacyjnym eksperci łączą z reelekcją prezydenta Busha, który jest orędownikiem rozluźniania ograniczeń w łączeniu się korporacji.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane