Vertex przesuwa ofertę

ANP
opublikowano: 22-04-2008, 00:00

Producent żaluzji nacisnął hamulec. Ale planów giełdowych nie przekreśla.

Producent żaluzji nacisnął hamulec. Ale planów giełdowych nie przekreśla.

Vertex, producent żaluzji, rolet i bram garażowych oraz markiz, miał w tym tygodniu przeprowadzić ofertę publiczną. Ale tego nie zrobi.

— Po analizie sytuacji rynkowej postanowiliśmy odsunąć nieco nasze plany. Nie oznacza to rezygnacji. Przeciwnie, chcemy wybrać najwłaściwszy moment, by oferta nie tylko przyniosła oczekiwane rezultaty, lecz także okazała się udana dla inwestorów — mówi Janusz Gibas, prezes spółki.

Już wcześniej brał pod uwagę możliwość niepowodzenia oferty i informował, że rozwój spółka będzie finansować z kredytów i funduszy własnych. W pierwszej kolejności chce zwiększyć moce dzięki budowie za 12 mln zł hali w Katowickiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej. Vertex chce się szybko stać liderem rynku technik osłonowych.

Niedawny debiutant — budowlany Unibep również przesuwał ofertę o kilka dni. Ostatecznie jednak odniosła ona sukces i redukcja zapisów w transzy indywidualnej sięgnęła 90,04 proc. Nie wszystkim się jednak udaje. Kołobrzeski Pro-Bud wstrzymał ofertę, a niedawno debiutujący Atlas Estates nie sprzedawał akcji z nowej emisji.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ANP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy