Vestor DM: AC nie utrzyma marż

MCW
opublikowano: 25-04-2018, 22:00

Dom Maklerski Vestor rozpoczął wydawanie rekomendacji dla spółki AC, producenta samochodowych instalacji gazowych, od zalecenia „redukuj” i ceny docelowej 38,50 zł.

W raporcie wydanym 23 kwietnia o godz. 8 analityk Marcin Górnik prognozuje średnioroczny wzrost przychodów w latach 2017-20 na 5 proc., względem 4,8 proc. w ciągu ostatnich czterech lat. Zwraca on jednak uwagę na niekorzystne tendencje rynkowe, m.in. rozwój segmentu pojazdów elektrycznych kosztem tych napędzanych LPG i CNG. Uważa on również, że AC nie jest w stanie utrzymać marż na obecnym poziomie.

— W kolejnych latach oczekujemy spadku poziomu marży brutto ze względu na utrzymującą się presję płacową. W naszych prognozach zakładamy również niewielki wzrost kosztów zużycia materiałów i energii — mówi Marcin Górnik.

Zdaniem analityka, AC utrzyma stopę wypłat dywidendy na poziomie około 80 proc. w najbliższych dwóch latach, ale będzie również zwiększać zadłużenie ze względu na inwestycje. Artykuł jest wyciągiem z rekomendacji dostępnej na pb.pl.© Ⓟ

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MCW

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Vestor DM: AC nie utrzyma marż