Virgin godzi się na warunki NTL

Tadeusz Stasiuk
opublikowano: 05-04-2006, 00:00

Nie najlepiej przyjęli inwestorzy informację o zgodzie na przejęcie, jakiej udzieliły władze Virgin Mobile firmie NTL. Kontrolowany przez miliardera Richarda Bransona brytyjski operator telefonii mobilnej przejdzie za 962,4 mln funtów (GBP) pod zarząd NTL, największego na Wyspach providera telewizji kablowej. W odpowiedzi kurs akcji spółki na londyńskiej giełdzie lekko spadał. To zła informacja dla posiadaczy akcji, gdyż tegoroczna stopa zwrotu jest symboliczna. Akcjonariusze zyskali bowiem do tej pory na tej inwestycji około 2,5 proc.

Oferta NTL została zwiększona z 372 do 389 pensów za akcję. Akcjonariusze Virgin Mobile mogą wybrać dwa rozwiązania. Pierwsze to 389 pensów w przeliczeniu na akcje NTL, drugie to 67 pensów w gotówce i 311 w akcjach NTL. Piąty co do wielkości operator komórkowy w Wielkiej Brytanii rocznie będzie otrzymywał 8,5 mln GBP z tytułu opłat za użytkowanie marki Virgin.

To druga w tym roku miliardowa inwestycja NTL. Na początku marca firma sfinalizowała przejęcie Telewest Global, dotychczasowego wicelidera rynku telewizji kablowej. Kosztowało to NTL około 6 mld USD.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu