Visa uruchomiła serwis paraolimpijski

Ewa Bęczkowska
opublikowano: 08-03-2002, 00:00

Kiedy w Salt Lake City dobiegały końca Zimowe Igrzyska Olimpijskie, Visa International po raz pierwszy uruchomiła specjalny serwis internetowy Igrzysk Niepełnosprawnych.

Pod adresem www.visaparalympics.com zamieszczono informacje na temat paraolimpiady.

— Mamy nadzieję, że serwis pozwoli dotrzeć do społeczności osób niepełnosprawnych i spopularyzuje przesłanie jakie niesie paraolimpiada — mówi Tom Shepard, wiceprezes Visa International.

Autorem stron www.visaparalympics.com jest firma Optavia Network, specjalizująca się w udostępnianiu Internetu osobom niepełnosprawnym. Cory Knobel, szef Optavia Network, twierdzi, że w świecie Internetu rzadko poświęca się uwagę potrzebom ludzi niepełnosprawnych. Dlatego inicjatywa Visa zasługuje na szczególną uwagę.

Witryna zawiera informacje uwzględniające potrzeby sportowców niepełnosprawnych, ich przyjaciół i rodzin. Visa postawiła sobie za cel utworzenie serwisu dostępnego dla ludzi z uszkodzeniami narządów wzroku, słuchu czy ruchu. Niewidomi mają możliwość korzystania z czytnika ekranu, przekształcającego tekst oraz obrazy w formę dźwiękową, użytkownicy niedowidzący mają udogodnienia, takie jak np. tekst powiększony, osoby niesłyszące lub niedosłyszące mają zapewniony tekstowy odpowiednik dźwięku, a niepełnosprawni ruchowo, którzy mogą mieć problemy z użyciem myszy komputerowej, mogą większość elementów uruchamiać za pomocą klawiatury.

Tegoroczne Igrzyska Niepełnosprawnych, które odbywają się w Salt Lake City od 7 do 16 marca 2002 r., to największe z dotychczasowych igrzysk tego typu. Weźmie w nich udział 600 niepełnosprawnych sportowców z blisko 40 krajów. Walczyć będą o medale w 100 dyscyplinach. Polska reprezentacja liczy 16 osób.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Ewa Bęczkowska

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Po godzinach / Visa uruchomiła serwis paraolimpijski