Vistula: w ciagu 3-4 lat 100 sklepów w krajach ościennych

Polska Agencja Prasowa SA
09-03-2006, 20:46

Vistula zamierza od 2007 roku uruchamiać 20-30 sklepów w krajach ościennych rocznie, w ciągu 3-4 lat chce mieć ich ponad 100, czyli porównywalnie do rynku krajowego - poinformował PAP w czwartek dyrektor zarządzający Vistuli Witold Bezmienow.

Vistula zamierza od 2007 roku uruchamiać 20-30 sklepów w krajach ościennych rocznie, w ciągu 3-4 lat chce mieć ich ponad 100, czyli porównywalnie do rynku krajowego - poinformował PAP w czwartek dyrektor zarządzający Vistuli Witold Bezmienow.

    Dyrektor poinformował, że spółka chce mieć na koniec 2006 roku pięć sklepów w Czechach, jeden lub dwa na Litwie, tyle samo na Słowacji. Vistula jest także w trakcie badania rynku węgierskiego.

    "Chcemy uruchomić 3 sklepy na Ukrainie do jesieni tego roku, a następne trzy lub cztery w kolejnym. W 2007 roku chcemy uruchomić także nasze punkty w Rosji i Niemczech" - powiedział Bezmienow.

    Obecnie Vistula ma trzy sklepy za granicą: dwa w Rydze na Łotwie i jeden w Pradze w Czechach oraz jeden sklep marki Murphy&Nye w Budapeszcie na Węgrzech. Vistula jest wyłącznym dystrybutorem tej marki w Polsce, na Węgrzech, w Czechach i na Słowacji.

    "Na razie sprzedaż zagraniczna stanowi niewielki procent w przychodach spółki, jednak w ciągu trzech, czterech lat chcielibyśmy, by się zrównała ze sprzedażą krajową" - dodał Bezmienow.

    Vistula obecnie ma blisko 70 sklepów, ale zamierza poszerzyć sieć sprzedaży do 100 sklepów na koniec 2006 roku. Przed wakacjami spółka chce uruchomić 8 nowych punktów w Polsce.

    Poza sprzedażą detaliczną, Vistula prowadzi również sprzedaż hurtową marki Luigi Vesari.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Świat / Vistula: w ciagu 3-4 lat 100 sklepów w krajach ościennych