Vistula wyłącznym dystrybutorem Murphy&Nye w Czechach, Słowacji i na Węgrzech

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 08-12-2005, 15:06

Vistula, w ramach umów podpisanych z włoską firmą Sixty Active S.p.A., będzie wyłącznym dystrybutorem marki Murphy&Nye w Czechach, Słowacji oraz na Węgrzech. Do X 2008 roku spółka planuje otworzyć w tych krajach łącznie dziewięć sklepów - poinformowała Vistula w czwartkowym komunikacie.

Vistula, w ramach umów podpisanych z włoską firmą Sixty Active S.p.A., będzie wyłącznym dystrybutorem marki Murphy&Nye w Czechach, Słowacji oraz na Węgrzech. Do X 2008 roku spółka planuje otworzyć w tych krajach łącznie dziewięć sklepów - poinformowała Vistula w czwartkowym komunikacie.

Sześć spośród dziewięciu sklepów ma powstać w Czechach i na Słowacji, pozostałe zostaną otwarte na Węgrzech.

"Rozpoczęcie realizacji projektu Murphy&Nye w Czechach, Słowacji oraz na Węgrzech stanowi element strategii zakładającej równoczesne wprowadzenie własnych i licencyjnych marek odzieżowych Vistuli SA na rynki zagraniczne Europy Środkowej i Wschodniej" - napisano w komunikacie.

Vistula ma już swoje sklepy na Łotwie (Ryga) i w Czechach (Praga). Ponadto wkrótce zostanie otwarty pierwszy salon firmowy marki Vistula na Węgrzech (Budapeszt).

Od maja 2005 roku Vistula jest też wyłącznym dystrybutorem odzieży marki Murphy&Nye w Polsce. Obecnie sprzedaż odzieży tej marki prowadzą trzy sklepy zlokalizowane w Poznaniu, Warszawie oraz w Katowicach.

Umowy na dystrybucję w Czechach, Słowacji oraz na Węgrzech zawarte zostały wstępnie na okres 3 lat.

Sixty Active S.p.A jest spółką należącą do grupy kapitałowej Sixty Group, której przychody za rok 2004 wyniosły 640 mln euro. Pod marką Murphy&Nye sprzedawana jest odzież męska i damska typu nieformalnego i sportowego.

Zgodnie z prognozą Vistula zamierza w 2005 roku osiągnąć 16 mln zł zysku netto oraz 133 mln zł sprzedaży. Jak poinformowała spółka w komentarzu do raportu kwartalnego, możliwe jest jednak, że założenia spółki zostaną przekroczone.

Po trzech kwartałach tego roku zysk netto firmy wyniósł 12,65 mln zł, a przychody 99,1 mln zł.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane