Vobis przeprowadzi ofertę publiczną najwcześniej w IV kw. 2008 r.

ISB
10-06-2008, 16:15

Oferta publiczna dystrybutora IT spółki Vobis zostanie przeprowadzona najwcześniej w IV kw. tego roku, wynika z  komunikatu spółki. Firma nie będzie się odwoływać od decyzji Komisji Nadzoru Finansowego (KNF), która zakazała przeprowadzenia oferty na podstawie prospektu złożonego jeszcze w zeszłym roku.

"Na spotkaniu z doradcami prawnymi i finansowymi zarząd Vobis SA zdecydował, że ze względu na obecną sytuację na rynku i zbliżający się okres wakacyjny oferta publiczna Spółki może zostać przeprowadzona nie wcześniej niż w IV kwartale 2008 roku" - czytamy w komunikacie.

Vobis poinformował też, że nie złoży odwołania od decyzji Komisji Nadzoru Finansowego, gdyż na podstawie zatwierdzonego prospektu emisyjnego, niezależnie od stanowiska KNF, oferta musiałaby zostać przeprowadzona najpóźniej w lipcu, co zdaniem zarządu ograniczałoby elastyczność oferty do minimum.

Decyzję o zakazie przeprowadzenia oferty KNF wydał 6 czerwca. Przedtem zatwierdził prospekt spółki, by następnie wstrzymać ofertę i przeprowadzić postępowanie wyjaśniające.

Ostatecznie urząd uznał, że spółka naruszyła obowiązek przedstawienia w prospekcie rzetelnych i kompletnych informacji. Jednocześnie KNF zaznaczył, że Vobis może złożyć nowy prospekt i przeprowadzić swoją ofertę w oparciu o niego.

"Nie rezygnujemy z planów giełdowych. Spółka ma ambitne plany rozwoju w ciągu najbliższych lat, które znajdą swoje odzwierciedlenie w zmodyfikowanej strategii Spółki" - powiedział prezes Dariusz Pietraszkiewicz cytowany w komunikacie Vobisu.

Vobis złożył prospekt w sierpniu zeszłego roku, a KNF zatwierdził go w lutym (Vobis informował pierwotnie, że planuje debiut w IV kw. 2007 roku). Spółka nie podała możliwej wielkości oferty, ale z pozyskanych środków zamierzała sfinansować większość programu inwestycyjnego szacowanego na 230 mln zł.

"Zarząd Vobis podkreśla, że decyzja KNF nie ma żadnego wpływu na bieżącą działalność Spółki. Brak jest także zagrożeń planów Spółki, zakładających m.in. ekspansję zagraniczną, rozwój sieci sprzedaży Vobis Digital i Vobis Mobile czy zwiększenie powierzchni magazynowej w związku z realizacją umowy najmu nowego magazynu zlokalizowanego na terenie Prologis Park Piotrków II w centralnej Polsce" - czytamy w komunikacie spółki (ISB)

mtd/lk

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ISB

Najważniejsze dzisiaj

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Prawo / Vobis przeprowadzi ofertę publiczną najwcześniej w IV kw. 2008 r.