Vodafone przejmuje hiszpańskie Grupo Corporativo Ono

opublikowano: 17-03-2014, 07:06

Brytyjski gigant telekomunikacyjny Vodafone Group przejmie hiszpańskiego operatora kablowego Grupo Corporativo Ono, informuje Bloomberg.

Wartość transakcji oszacowano na 7,2 mld EUR. Dzięki akwizycji Vodafone chce uatrakcyjnić swoją ofertę o dodatkowe kanały telewizyjne i szerokopasmowy Internet. Jak oceniają eksperci przejęcie pozwoli wygenerować synergię o wartości około 2,8 mld EUR.

Placówka Grupo Corporativo ONO w Alorcon, Hiszpania (fot. Bloomberg)
Placówka Grupo Corporativo ONO w Alorcon, Hiszpania (fot. Bloomberg)
None
None

Zakup związany jest z próbami zrekompensowania spadających przychodów z telefonii bezprzewodowej wpływami z usług opartych o telefonię stacjonarną. Zwrócenie się w tę stronę (w ubiegłym roku Vodafone przejął inną firmę z tej branży niemiecką Kabel Deutschland Holding za ponad 10 mld USD) uatrakcyjniło mocno aktywa operatorów kablowych w Europie.

Ono, które konkuruje m.in. z koncernami Telefonica i Orange w czwartym kwartale 2013 r. zwiększyło bazę swoich klientów o  ponad 9 tys. w segmencie internetowym i o 183 tys. abonentów mobilnych. W tym samym czasie w segmencie telewizyjnym spółka odnotowała odpływ około 17 tys. użytkowników.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Polecane