Vodafone tracił po redukcji prognoz

Tadeusz Stasiuk
28-02-2006, 00:00

Gwałtowna wyprzedaż akcji to reakcja rynku na informację o zmianach w prognozie finansowej Vodafone Group. Największy na świecie pod względem przychodów operator telefonii komórkowej oczekuje, że w roku obrachunkowym kończącym się 31 marca 2007 r. przychody z podstawowej działalności wzrosną o 5 proc. Wcześniej szacowano, że będzie to 6,5 proc. W minionym roku przychody zwiększyły się o 9 proc., zaś w 2004 o 11 proc.

Firma planuje także stworzyć odpisy z tytułu urealnienia wartości zagranicznych aktywów wartych co najmniej 28 mld funtów (GBP). Z tej kwoty aż 23 mld GBP ma pochłonąć rezerwa związana z urealnieniem wartości swoich inwestycji w Niemczech, Włoszech i w Japonii. Przedstawiciele spółki z Newbury szacują, że — z wyłączeniem japońskiego rynku — marża EBIDTA obniży się w tym roku o 1 proc. To skutek systematycznego spadku cen i wydatków związanych z zatrzymaniem dotychczasowych klientów.

Kurs akcji spółki notowanych na londyńskiej giełdzie spadał początkowo o ponad 6,5 proc. Wartość firmy spadła do poziomu najniższego od blisko trzech lat. Później było już lepiej — straty spadły do nieco ponad 3 proc.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Vodafone tracił po redukcji prognoz