Vodafone wystąpił w roli blokującego

Magdalena Wierzchowska
opublikowano: 01-03-2006, 00:00

Vodafone uważa, że jego wniosek sądowy zamroził sprzedaż akcji Polkomtela przez TDC. Polscy akcjonariusze podtrzymują termin 10 marca.

Brytyjski Vodafone wniósł w ubiegłym tygodniu sprawę do sądu o zabezpieczenie jego praw do akcji Polkomtela sprzedawanych przez duński TDC.

— Naszym zdaniem, powoduje to zamrożenie całego procesu sprzedaży akcji — mówi Ben Padovan, rzecznik Vodafone, który posiada 19,61 proc. akcji operatora sieci Plus GSM.

TDC wystawił z kolei swój 19,61-procentowy pakiet akcji na sprzedaż 2 lutego, co oznacza, że akcjonariusze powinni mieć czas do 10 marca na złożenie ofert. Ale Vodafone twierdzi, że 30-dniowy termin na złożenie takich ofert rozpoczyna się dopiero wtedy, gdy akcjonariusze uzgodnią cenę kupna akcji od TDC. Tymczasem Duńczycy wystawili pakiet na sprzedaż po konkretnej cenie — 214 EUR za akcję.

— Dopóki nie osiągniemy porozumienia z akcjonariuszami, proces sprzedaży akcji nie powinien być kontynuowany — mówi Ben Padovan.

KGHM Polska Miedź, PKN Orlen, Polskie Sieci Elektroenergetyczne (PSE) i Węglokoks, posiadający w sumie ponad 60-procentowy pakiet akcji Polkomtela, na razie nie zareagowały na wniosek złożony do sądu przez Vodafone.

— Monitorujemy sytuację. Oficjalnie nie otrzymaliśmy jeszcze żadnych dokumentów w tej sprawie — mówi Dawid Piekarz, rzecznik Orlenu.

Orlen podał na wczorajszej konferencji prasowej, że sfinansuje kupno niecałych 5 proc. akcji Polkomtela ze środków własnych, z możliwością refinansowania ich na przykład z dywidendy operatora.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Magdalena Wierzchowska

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Vodafone wystąpił w roli blokującego