Vodafone zapłaci rekordową karę

AR
opublikowano: 26-10-2016, 12:28

Jeden z największych telekomów świata – brytyjski Vodafone – został ukarany kwotą 4,6 mln GBP za błędy systemu, które naraziły użytkowników na straty – informuje Reuters.

Zobacz więcej

Pexels CC0 License

Awarie systemu, z których naprawą spółka zwlekała miesiącami, w przeliczeniu na polską walutę będą ją kosztować 22,2 mln zł. Vodafone zapłaci "rekordowe", jak pisze Reuters, odszkodowanie. Operator został oficjalnie ukarany za „poważne i długotrwałe” uchybienia w systemie obsługi klienta. Firma przeprosiła i zapewnia, że wypłaciła już rekompensaty większości pokrzywdzonych użytkowników.

Jako powód nałożenia kary na Vodafone brytyjski regulator wskazał m.in. opóźnienia w aktualizowaniu danych, przez które użytkownicy nie mogli wykonywać telefonów mimo, że wcześniej doładowali swoje konta. Z poważanie uchybienie uznano też brak szybkiej reakcji operatora na zgłaszane przez klientów awarie systemu, które pojawiły się w związku z przejściem na nowy system obliczeniowy.

Przez błędy systemu poszkodowanych zostało prawie 10,5 tys. klientów, którzy w ciągu półtora roku stracili łącznie 150 tys. GBP.

Vodafone jest uważany za drugą największą na świecie spółkę z sektora usług telekomunikacyjnych. Na pierwszym miejscu jest China Mobile.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: AR

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu