Volkswagen daje 6 tys. GBP zniżki właścicielom starszych diesli

opublikowano: 01-09-2017, 07:25
aktualizacja: 01-09-2017, 07:26

Volkswagen daje właścicielom diesli w Wielkiej Brytanii nawet 6 tys. GBP obniżki jeśli zdecydują się je wymienić na nowe auto grupy.

Zniżka obejmuje wszystkie marki grupy Volkswagen, czyli audi, seat, skoda i oczywiście volkswagen. Wymienić można wszystkie auta z silnikiem diesla spełniającym normy niższe niż Euro 6 i były zarejestrowane przed 2010 rokiem.

Reuters/FORUM

Brytyjskie media zauważają, że podobny program Volkswagena w Niemczech jest bardziej hojny dla właścicieli starszych diesli. Zwracają również uwagę, że niemiecki koncern, główny bohater skandalu z manipulacją pomiaru emisji spalin, który podkopał pozycję diesla, zdecydował się na ogłoszenie programu zachęt do wymiany aut po tym jak zrobili to jego konkurenci: BMW, Ford, Hyundai, Mercedes-Benz i Vauxhall. W piątek podobny program ogłosiła w Wielkiej Brytanii Toyota.

W Niemczech Volkswagen oferuje obniżkę przy wymianie starszego diesla do 10 tys. EUR, czyli 9 tys. GBP.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, bbc.com

Polecane