Volkswagen drożeje po raporcie kwartalnym

Marek Driś
opublikowano: 30-10-2018, 10:33

Największy niemiecki producent samochodów jest najmocniej drożejącym niemieckim blue chipem podczas wtorkowej sesji, informuje Reuters.

Akcje Volkswagena drożeją o prawie 5 proc. Wcześniej spółka poinformowała, że jej skorygowany zysk operacyjny spadł w trzecim kwartale o 18,6 proc. do 3,51 mld EUR. Rynek oczekiwał wyniku o 300 mln EUR niższego.

Volkswagen podtrzymał we wtorek prognozę tegorocznego zwrotu na sprzedaży przed uwzględnieniem jednorazowych wydarzeń w zakresie 6,5-7,5 proc. zarówno dla spółki, jak i całej grupy. 

- To, że Volkswagen nie zmienił swojej prognozy powoduje iż wygląda na mocniejszego niż jego konkurenci, na przykład Daimler i BMW. To pokazuje zdolność Volkswagena zarówno po stronie produkcyjnej, jaki i kosztowej – powiedział Reutersowi Juergen Pieper, analityk Metzler.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Driś

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu