Volkswagen nie ma planów podziału

Koncern Volkswagen, nie planuje pójść drogą swojego rywala, Daimlera i nie zamierza zmieniać dotychczasowej struktury prawnej grupy, donosi Reuters.

Szef spółki, Matthias Mueller stwierdził, że choć największy na świecie pod względem liczby sprzedanych aut koncern motoryzacyjny przeżywa trudny okres i największe zmiany w swojej historii, nie dojdzie do zmian prawnych struktur.

Zobacz więcej

Matthias Mueller, prezes Volkswagena fot. Bloomberg

W lipcu Daimler, który jest właścicielem m.in. luksusowej marki Mercedes zapowiedział, że rozważa możliwość rozdziału części swojej działalności na odrębne podmioty prawne, co dla inwestorów mogłoby oznaczać odblokowanie miliardów wartości poprzez wydzielenie oddzielnych części produkcyjnych i pomoc w finansowaniu rozwoju samochodów elektrycznych i autonomicznych.

W poniedziałek Mueller zapowiedział natomiast, że Volkswagen zamierza zdynamizować prace nad segmentem pojazdów elektrycznych, co ma zaowocować wydatkami inwestycyjnymi rzędu 20 mld EUR w ciągu kolejnych 12 lat. Do 2030 r. VW zamierza posiadać elektryczne wersje wszystkich swoich modeli z grupy, co dotyczyć ma aż około 300 pojazdów. 

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Motoryzacja / Volkswagen nie ma planów podziału