Volkswagen odzyskał koronę

ŁO, BLOOMBERG
opublikowano: 28-07-2015, 22:00

Znów na szczycie listy producentów, którzy dostarczają na rynek najwięcej aut.

Niemiecki koncern wyprzedził Toyotę i w pierwszym półroczu powrócił na szczyt listy producentów, którzy dostarczają na rynek najwięcej aut. Rywalizacja jest jednak nadal niezwykle zacięta. Toyota sprzedała w pierwszych sześciu miesiącach roku 5,02 mln samochodów, natomiast Volkswagen dostarczył na rynek 5,04 mln pojazdów, podaje agencja Bloomberg.

Co ciekawe, oba koncerny zanotowały spadek — dostawy Toyoty spadły o 1,5 proc., a Volkswagena o 0,5 proc. Niemiecki producent poinformował na początku licpa, że odczuwa wpływ trendów na rynku chińskim i napiętą sytuację w Rosji. Volkswagen lepiej radzi sobie jednak na rodzimym rynku i w całej Europie, gdzie sprzedaż podskoczyła o 6 proc.

Koncernowi pomogły wyniki nowego volkswagena passata i małego SUV-a porsche macan. Stary Kontynent okazał się także łaskawy dla japońskiej Toyoty, której sprzedaż podskoczyła o 5,7 proc. Wyniki firmy w USA napędzają natomiast SUV-y toyota rav4 i lexus NX.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ŁO, BLOOMBERG

Polecane