Volkswagen pokazał rewolucyjny model

ŁO, Bloomberg
opublikowano: 29-09-2016, 11:48

Niemiecki koncern zaprezentował nowy model, który ma być „kolejnym garbusem”. Przyszłość będzie elektryczna.

Volkswagen I.D. jest pierwszym elektrycznym samochodem nowej generacji stworzonym przez niemieckiego potentata. Prototyp jest zapowiedzią auta, które trafi do produkcji w 2020 r. Samochód ma walczyć o pozycję lidera rynku rzuca wyzwanie tesli model 3.  

- Przyszłość jest elektryczna - powiedział podczas premiery Matthias Mueller, prezes Volkswagena.  

Koncern zaplanował ambitną strategię na rynku elektrycznych pojazdów. Do 2025 r. planuje wprowadzić 30 samochodów na baterie, a sama marka Audi celuje w trzy takie modele już w najbliższych kilku latach. Volkswagen chce osiągnąć sprzedaż na poziomie 3 mln elektrycznych aut rocznie.  

I.D. został zbudowany na zupełnie nowej platformie Modular Electric Drive Kit (MEB). Będzie napędzany elektrycznym silnikiem mocy 170 koni mechanicznych i ma pokonać na jednym ładowaniu nawet 600 kilometrów. Rewolucja polega nie tylko na technologii, ale także na łatwej dostępności. I.D. będzie kosztowało mniej więcej tyle, co golf, czyli będzie autem w zasięgu ręki przeciętnego klienta.  

Volkswagen zapowiadając prototyp wspominał zresztą o tym, że chodzi o model, który w zamierzeniu osiągnie taki sukces, jak kiedyś garbus, a współcześnie golf.  

Prezentując elektryczne plany Volkswagen ucieka przed skandalem związanym z manipulacjami pomiarem spalin w samochodach z silnikami wysokoprężnymi. Afera mocno nadszarpnęła wizerunek niemieckiego producenta.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ŁO, Bloomberg

Polecane