Volkswagen poprze rozwiązanie w sprawie starszych diesli

opublikowano: 28-09-2018, 09:18

Volkswagen jest za przeróbką starszych aut z silnikami diesla lub zachęceniem ich właścicieli do wymiany na nowsze modele, informuje Reuters powołuje się na anonimowe źródła.

Spiegel Onlinen napisał, że podczas spotkania z ministrem transportu w środę prezes Herbert Diess zobowiązał się poprzeć pomysł instalacji efektywniejszych filtrów systemu wydechowego w starszych dieslach. To zmiana stanowiska koncernu prezentowanego przez ostatnie trzy lata, pisze Reuters.

Agencja przypomina, że w piątek odbędzie się w Niemczech nieformalny szczyt w sprawie aut z silnikami diesla. Minister transportu Andreas Scheuer zapowiadał wcześniej, że nie zaakceptuje żadnego rozwiązania, które oznaczałoby poniesienie kosztów przez podatników. Z drugiej strony Volkswagen odrzucił pomysł, aby producenci aut odkupili od właścicieli starsze diesle, twierdzi informator Reutersa.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu