Volkswagen Poznań wyprodukował ponad 75,5 tys. samochodów caddy 5

  • PAP
opublikowano: 12-11-2021, 14:07

W ciągu roku w zakładach Volkswagen Poznań wyprodukowano ponad 75 500 egzemplarzy modelu caddy 5 - wynika z informacji rzeczniczki prasowej Volkswagen Poznań Patrycji Kasprzyk.

Jak przypomniała w piątek rzeczniczka prasowa Volkswagen Poznań Sp. z o.o. Patrycja Kasprzyk, rok temu z fabryki Volkswagen Poznań wyjechały pierwsze egzemplarze nowej, piątej już generacji modelu volkswagena caddy. Od tego momentu, w poznańskich zakładach Volkswagena wyprodukowano ponad 75 500 egzemplarzy nowego caddy w kilku wersjach nadwozia.

Kasprzyk wskazała, że uruchomienie produkcji caddy 5 w fabryce w Poznaniu wiązało się z rozbudową fabryki i ze znacznymi inwestycjami w unowocześnienie procesów produkcyjnych. „Na przestrzeni dwóch lat poprzedzających start produkcji caddy 5, w poznańskiej fabryce Volkswagena zintegrowano tereny zakładu przebudowując i unowocześniając układ drogowy w jego okolicach. Stanęła nowa hala logistyczna o powierzchni 46 tys. m kw. O ponad 14 tys. m kw. rozbudowano też halę spawalni, a w niej zainstalowano 450 nowych robotów produkcyjnych” – podała.

Prezes zarządu Volkswagen Poznań Dietmar Mnich zaznaczył, że fabryka Volkswagen Poznań jest jedyną na świecie, w której od 2003 roku produkowane są modele caddy. „To bardzo ważna pozycja w naszej gamie produktowej, ale również w portfolio sprzedażowym całej marki Volkswagen Samochody Dostawcze” - wskazał.

„Zmiany infrastrukturalne pozwoliły unowocześnić naszą fabrykę, a tym samym produkcję caddy 5 i wprowadzić ją na ścieżkę dynamicznego rozwoju. Dzięki tym modernizacjom, poznański zakład jest dziś jednym z najnowocześniejszych w Europie” – dodał.

Piąta generacja modelu caddy osadzona jest na tzw. platformie MQB, wykorzystywanej także w produkcji aktualnego modelu Golf. Jak informował Volkswagen Poznań, fakt zbudowania tego samochodu na modułowej platformie dla pojazdów z silnikiem montowanym poprzecznie, daje znacznie większe możliwości konstrukcyjne i wyposażeniowe pojazdu.

„Innowacyjne systemy wsparcia kierowcy zwiększają bezpieczeństwo i czynią prowadzenie łatwiejszym. Zanim rozpoczęto produkcję caddy 5, w zakładzie w Poznaniu poczyniono szeroko zakrojone inwestycje w infrastrukturę i automatyzację procesów produkcyjnych” – podała spółka.

Jak poinformowała kierownik komunikacji marketingowej i PR marki Volkswagen Samochody Dostawcze Magda Piekarczyk-Olszak globalnie sprzedano już ponad trzy miliony egzemplarzy pierwszych czterech generacji caddy. W 2020 roku uruchomiono sprzedaż modelu caddy 5 w 40 krajach na pięciu kontynentach, a w Polsce oddano do rąk klientów prawie 2000 sztuk nowego caddy.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane