Volkswagen rozważa przyszłość Lamborghini, m.in. IPO

opublikowano: 14-10-2019, 07:16

Volkswagen zastanawia się co zrobić z marką Lamborghini. Wśród rozważanych opcji jest sprzedaż, dowiedział się nieoficjalnie Bloomberg.

Największy europejski producent samochodów rozważa różne opcje dla włoskiej marki superaut w związku z własną przemianą i planem podwojenia wartości rynkowej. Wśród opcji rozważanych przez Volkswagena jest sprzedaż Lamborghini lub wprowadzenie tej spółki na giełdę, twierdzą informatorzy Bloomberga, podkreślając iż decyzje jeszcze nie zapadły. Na razie trwają prace nad stworzeniem z Lamborghini samodzielnego podmiotu prawnego, co może potrwać do końca przyszłego roku, mówią źródła agencji.

Zobacz więcej

Lamborghini

Prezes Volkswagena Herbert Diess chce skoncentrować przyszłą ekspansję koncernu na jego głównych globalnych markach, czyli VW, Porsche i Audi. W ten sposób zamierza efektywniej wydawać pieniądze unikając duplikacji wydatków.

Analitycy uważają, że dzięki rozszerzeniu oferty na auta SUV wartość Lamborghini mogła wzrosnąć do ok. 11 mld USD, co zwiększa atrakcyjność wprowadzenia spółki na giełdę.

81a6d2b2-8c30-11e9-bc42-526af7764f64
Cztery kółka
Newsletter na temat rynku motoryzacyjnego: premiery, nowości, branżowe ciekawostki.
ZAPISZ MNIE
Cztery kółka
autor: Łukasz Ostruszka
Wysyłany co dwa tygodnie
Łukasz Ostruszka
Newsletter na temat rynku motoryzacyjnego: premiery, nowości, branżowe ciekawostki.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy