Volkswagen stawia na elektryczne auta

Dyrektor generalny koncernu Volkswagen zapowiedział, że wszystkie modele aut produkowanych przez całą grupę będą miały swoje odpowiedniki elektryczne. Sprawa dotyczyć ma ponad 300 modeli, a stać się tak ma do 2030 r., donosi Bloomberg.

Matthias Mueller, przemawiając podczas salonu samochodowego we Frankfurcie powiedział, że jest to „ogromna misja”, a jej wstępny koszt oceniany jest na ponad 20 mld EUR. Środki te mają być przeznaczone na rozwój i wprowadzenie tych pojazdów do sprzedaży rynkowej w ciągu następnych 13 lat. Dodatkowe 50 mld EUR pochłoną inwestycje związane z bateriami zasilającymi takie auta.

Zobacz więcej

Volkswagen GTE Golf hybrid fot. Bloomberg

To swoista reakcja na wcześniejszą deklarację ze strony koncernu Mercedes, którego portfolio ma być wyposażone w elektryczne wersje wszystkich modeli do 2022 r. W tym jednak przypadku skala innowacji będzie znacznie mniejsza i obejmować ma „jedynie” ponad 50 mercedesów w wersji elektrycznej i hybrydowej. 

Volkswagen planuje, że do 2025 r. posiadać będzie 50 wersji pojazdów całkowicie zasilanych akumulatorami oraz 30 z napędem hybrydowym. Niemiecki gigant założył do tego czasu osiągnięcie sprzedaży pojazdów w pełni elektrycznych na poziomie co najmniej 3 mln. 

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Po godzinach / Volkswagen stawia na elektryczne auta