Volkswagen wyda ponad 3,3 mld USD na ekspansję w USA

opublikowano: 15-01-2018, 07:10
aktualizacja: 15-01-2018, 07:12

Koncern Volkswagen planuje wydać ponad 3,3 mld USD na rozwój i produkcję nowych modeli w Ameryce Północnej do 2020 r. Niemiecki producent próbuje odbudować swoją pozycję i renomę na drugim co do wielkości rynku samochodowym na świecie po słynnej aferze z fałszowaniem danych o emisji spalin, donosi Reuters.

Około 1,2 mld USD z planowanych inwestycji trafi bezpośrednio do Stanów Zjednoczonych, gdzie Volkswagen w 2018 r. wprowadzi na rynek przeprojektowaną wersję swojego najlepiej sprzedającego się kompaktowego sedana Jetta i całkowicie nowego modelu Arteona fastback.

Volkswagen
Zobacz więcej

Volkswagen fot. Bloomberg

Chcemy zdobyć udział w rynku i wyrosnąć z niszowego gracza na prawdziwą, odpowiedzialną i docenianą markę w Stanach Zjednoczonych - powiedział podczas salonu samochodowego w Detroit Hinrich Woebcken, prezes firmy VW w Ameryce Północnej.

Największy na świecie producent samochodów dąży do ożywienia swojej działalności w Stanach Zjednoczonych, gdzie doszło do skandalu związanego z fałszowaniem danych o emisji spalin w przypadku niektórych silników diesla we wrześniu 2015 r. VW zapowiadał wcześniej, że planuje uruchomić co najmniej dwa nowe modele w Stanach Zjednoczonych, ponieważ chce zrównoważyć pod względem operacyjnym zyski w Ameryce Północnej do 2020 r.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu