Voltex emituje na akwizycje

ANP
opublikowano: 22-06-2009, 00:00

Gros pieniędzy z emisji spółka przeznaczy na przejęcia. 13 lipca poda cenę emisyjną akcji.

Gros pieniędzy z emisji spółka przeznaczy na przejęcia. 13 lipca poda cenę emisyjną akcji.

Voltex, producent i dystrybutor przyrządów dla energetyki, górnictwa i przemysłu, który na parkiecie może zadebiutować w wakacje, opublikował prospekt emisyjny. Budowa księgi popytu potrwa od 8 do 10 lipca. Trzy dni później spółka z Lubina poda cenę emisyjną akcji, która będzie się mieścić w przedziale 6,90-7,50 zł. Zapisy dla inwestorów indywidualnych potrwają od 14 do 17 lipca, a ich przydział nastąpi 20 lipca.

Voltex liczy na 29 mln zł. 20 mln zł zamierza przeznaczyć na akwizycje. Na celowniku ma podmioty oferujące produkty i usługi uzupełniające działalność firmy z branż energetycznej i górniczej, z którymi współpracuje przy zleceniach. Do przejęć ma dojść nie później niż do końca 2011 r.

Voltex planuje też budowę centrum logistyczno-magazynowego w okolicach Wrocławia, na które wyda 6 mln zł. Do końca 2011 r. zamierza rozbudować sieć dystrybucji (obecnie ma filie m.in. w Katowicach, Lublinie i Gdańsku). Na ten cel wyda 1,5 mln zł. Według szacunków, do końca tego roku zagospodaruje około 30 proc. pieniędzy uzyskanych z emisji.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ANP

Polecane