Volvo będzie na targach, ale nie zabierze aut

ŁO
opublikowano: 21-11-2018, 09:16

Szwedzki producent samochodów postanowił zastosować nietypową strategię dotyczącą swojej obecności na zbliżających się targach w Los Angeles.

- Koncern Volvo Cars w przyszłym tygodniu zerwie z tradycją pokazów samochodowych w Los Angeles i nie będzie miał ani jednego samochodu na swoim stoisku - informuje serwis Automotive News Europe.  

Zobacz więcej

Fragment ekspozycji Volvo

ARC

Volvo trochę zaskakuje takim posunięciem, choć od kilku lat zaobserwować można coraz chłodniejsze podejście producentów do dużych targów motoryzacyjnych. Firmy często wycofują się z udziału i preferują organizowanie własnych dużych eventów, podczas których prezentowane są nowe modele.  

Volvo nie będzie też najprawdopodobniej uczestniczyło w przyszłoroczny salonie w Genewie lub mocno ograniczy tam swój udział, żeby móc skupić się na innych rodzajach marketingu.  

Szwedzki producent, który od kilku lat kontrolowany jest przez chiński konglomerat Zhejiang Geely Holding Group, zamiast samochodów zaprezentuje na swojej powierzchni wystawowej w Kalifornii interaktywną wystawę pokazującą dorobek i przyszłość marki. 

Los Angeles Auto Show rozpocznie się 30 listopada i potrwa do 9 grudnia.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ŁO

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy