Volvo ma rekordowe zamówienie na elektryczne ciężarówki

opublikowano: 22-05-2023, 16:27
Play icon
Posłuchaj
Speaker icon
Close icon
Zostań subskrybentem
i słuchaj tego oraz wielu innych artykułów w pb.pl

Volvo Trucks zdobyło rekordowe zamówienie na 1 tys. ciężarówek elektrycznych, które ma dostarczyć w okresie następnych siedmiu lat, informuje Reuters.

Nabywcą ciężarówek jest szwajcarska spółka Holcim, specjalizująca się w materiałach dla budownictwach. Wartości kontraktu nie ujawniono.

fot. Bloomberg
fot. Bloomberg

Volvo podkreśla, że to największe jak dotąd zamówienie na jego elektryczne ciężarówki. Pierwsze 130 Volvo FH i Volvo FM mają być dostarczone w czwartym kwartale 2023 roku i w przyszłym roku. Najpierw ciężarówki trafią do spółek Holcim we Francji, Niemiec, Szwajcarii i Wielkiej Brytanii.

Reuters przypomina, że Volvo Trucks chce, aby do 2030 roku połowę jego sprzedaży stanowiły ciężarówki elektryczne. Agencja zwraca uwagę, że rosnące zamówienia na ciężarówki o napędzie elektrycznym skłoniły szwedzką spółkę do zwiększenia ich produkcji w fabrykach w Szwecji, Francji i USA. W trzecim kwartale produkcja ma ruszyć także w fabryce w Belgii.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane