Volvo stawia na bezprzewodowe ładowanie aut

opublikowano: 15-01-2019, 12:45

Volvo ogłosiło inwestycję w Momentum Dynamics, firmę zajmującą się bezprzewodowym ładowaniem o dużej mocy, informuje „Financial Times”.

Volvo Group Venture Capital AB, spółka zależna Grupy Volvo, podała we wtorek, że inwestuje w filadelfijską firmę, która opracowuje bezprzewodowe systemy ładowania ciężarówek, autobusów i sprzętu budowlanego o dużej mocy.

W poniedziałek Volkswagen ujawnił plany inwestycyjne o wartości 800 mln USD  budowy pojazdów elektrycznych w amerykańskiej fabryce w Chattanooga, Tennessee.

Bezprzewodowe systemy ładowania oznacza, że samochody i inne pojazdy nie muszą podłączać się do sieci elektrycznej za pomocą przewodów i kabli i są potencjalnym rozwiązaniem dla głównej przeszkody w rozwoju branży aut elektrycznych - faktu, że tak wiele pojazdów musi być ładowane z dala od domu.

Per Adamsson, wiceprezes Volvo Group Venture Capital powiedział, że Momentum było w stanie bezpiecznie przesyłać energię elektryczną "przez wodę i lód" i "będzie pasować do surowych warunków, w jakich działają nasi klienci". BMW i Daimler skupiają się również na wkładkach indukcyjnych, które można umieścić w tradycyjnych warsztatach.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Katarzyna Łasica

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy